Arrestimi i Genc Gjokutajt, flet Policia: Çfarë ndodhi mes avokatit dhe efektivëve

0
1019
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Policia e Tiranës ka reaguar pas arrestimit të avokatit të njohur Genc Gjokutaj.
Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se avokati nuk i ka ndaluar sinjalit të bluve, ka refuzuar testin e alkolit dhe ka ofenduar punonjesit.

Policia i është vënë në ndjekje dhe Gjokutaj është arrestuar pranë stadiumit “Qemal Stafa”, teksa drejtonte një mjet tip “Benz- Mercedes”.

Deklarata e policisë:
Më datë 17.12.2016, u arrestua shtetasi:
– Genc Gj., 49 vjeç, banues në Tiranë.
Ky shtetas rreth orës 20:20, tek Sheshi “Nënë Tereza”, duke drejtuar automjetin tip “Mercedes Benz”, nuk i është bindur sinjalit të Punonjësit të Policisë Rrugore, për të ndaluar.
Shërbimet e policisë i janë vënë në ndjekje dhe pasi e kanë ndaluar i kanë kërkuar dokumentat e mjetit.
Genc Gj. nuk ka pranuar ti japë dokumentat punonjësit të policisë por ka filluar ti ofendojë ata.
Ndodhur në këto kushte punonjësit e policisë e kanë shoqëruar sëbashku me mjetin në ambjentet e policisë për kryerjen e veprimeve të nevojshme proceduriale.
Ky shtetas dyshohet se drejtonte mjetin nën ndikimin e alkoolit dhe i është marrë kampion gjaku pasi ka refuzuar të kryej testin e alkoolit me aparatin drager.
Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së parë Tiranë, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi”, parashikuar nga Nenet 242 dhe 291 të Kodit Penal.

Zjarr Tv Ad