Deputetja e PD: Maskarallëku i qeverisë spiropaliste nuk njeh kufi

0
9

Në një postim në “Facebook”, Pampuri deklaroi se ministrja Spiropali duhet të largohet nga detyra një orë e më parë pasi ka shkelur hapur ligjin “Për mbrojtjen e të drejtave personale”. Sipas Pampurit, propaganda e qeverisë ka shkelur çdo lloj kodi etik duke bërë që pushteti të degradojë.

“Maskaralleku i qeverise spiropaliste me ngjarjen e rende te Kavajes nuk njeh kufi. Nje dite e quan ngjarjen skene filmi, nje dite ben shoë, me pas ben propagande duke shkelur cdo kod etik, moral, por edhe ligjin duke nxjerre me ze dhe figure prinderit fatkeqe. Jo per here te pare deshtimin e qeverisjes se tij Edi Rama mundohet ta fshehe pas propagandes. Perdorimi i dhimbjes se prinderve te vajzes nga Kavaja eshte kulmi i ketij maskarallekut te kesa mizerje qeverie. Te njejten gje bene me Xhisielen e Fushe-Krujes, te cilen ne fund e detyruan te mohoje veten. Kjo eshte e vetmja qeveri qe ben propaganden me viktima te pushtetit te saj te degraduar. Elisa Spiropali duhet te largohet nje ore e me pare pasi ka shkelur ligjin: “Per mbrojtjen e te drejtave personale” e me pas dhe Edi Rama. Keta nuk njohin limite sepse kane moralin e perdhunuesve qe sollen ne pushtet. Me 16 Shkurt te gjithe bashke te largojme Edi Ramen qe neser te mos kete viktima “subjekt” per filmat e propagandes se tyre.”