Identifikohet i riu që plagosi kampionin e boksit në Shkodër

0
905

Është identifikuar dhe shpallur në kërkim autori i dyshuar për plagosjen me armë zjarri të kampionit të boksit, Nelson Hysa, një ditë më parë në Shkodër.

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës, kanë bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar, 21-vjeçarit me inicialet V. K., banues në Shkodër.

Në vendin e ngjarjes është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një gëzhojë model 54 e kalibrit 7.62 mm.