Inceneratori i Elbasanit, SPAK: Kërkon 10 vite burg për Lefter Kokën dhe 4 vite për Bllakon

0
118
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Prokoria e Posaçme (SPAK) ka kërkuar 10 vite burg për ish-ministrin Lefter Koka për çështjen e inceneratorit të Elbasanit. Koka akuzohet për shpërdorim detyre. Po ashtu SPAK ka kërkuar 4 vite për ish-deputetin Alqi Bllako dhe 4 vite për Serafin Papën. Prokuroria e Posaçme ka kërkuar gjithashtu nga 7 vite burg për Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin dhe 7 vite për Stela Gugalljan. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, ish-ministri Koka, nëse gjykata do të pranonte pretencën e prokurorisë do të vuaj 8 vite e 6 muaj burg.

Zjarr Tv Ad