Java e teknologjisë, ja çfarë kemi humbur nga shpikjet më të fundit

0
6

Është e sigurt se është e vështirë të rrish pa vepruar tani. Me Game of Thrones që po afron, filmi i ri i Avengers, dhe trailerin e ri të Star Ëars i cili përsëritet vazhdimisht, mund të jetë e vështirë të merresh me lajmet e fundit të teknologjisë.

Po ja një përmbledhje e lajmeve më të fundit që janë publikuar nga teknologjia dhe që mund t’i kenë shpëtuar syrit të të apasionuarve apo të interesuarve pas shpikjeve dhe inovacionit.

Shërbimi streaming i Disney do të jetë me të vërtetë i lirë

Ne kemi folur për abonimin video të ardhshëm të Disney për një kohë, por tani e dimë se sa kushton. Për 6,99 $ në muaj, do të merrni Star Ëars, Marvel, Pixar dhe një grumbull miliarda dollarë për përmbajtje origjinale.

Kjo është më e lirë se plani standard Netflix, i cili kohët e fundit arriti në 12.99 dollarë.

Shërbimet e tjera të transmetimit u përkeqësuan

TV YouTube dikur dukej si një zëvendësim premtues nga prangat e kabllove tradicionale të paktën kur ishte ende 35 dollarë në muaj.

Tani, shërbimi po shkon deri në 50 dollarë në muaj, gjë që ju sjell disa kanale shtesë, si HGTV dhe Rrjeti i ushqimit, gjë që e bën të duket shumë më tepër si kabllo e rregullt.

Për më tepër, T-Mobile ka nisur shërbimin e vet tradicional kabllor, i cili kushton 100 dollarë në muaj, gjë që mund të jetë edhe një marrëveshje më e keqe që do të merrni nga një ofrues kabllor tipik.

Ne e dimë se telefonat kanate po vijnë, por telefonat rrëshqitës po kthehen. Galaxy A80 ka një rrjet me tre kamera që në mënyrë tipike ballafaqohen me pjesën e pasme të telefonit, në mënyrë që të mund ta përdorni atë si një aparat të rregullt smartfoni.

Është e adhurueshme dhe në të vërtetë mund të ofrojë një cilësi të përmirësuar të imazhit në krahasim me kamerat tipikisht të nënvlerësuara, por gjithashtu paraqet shumë pjesë lëvizëse në një pajisje që merr shumë abuzime në xhepin tuaj gjatë gjithë ditës.

  1. Samsung Galaxy A80 smartfon ka një kamera shumë të veçantë
  2. Amazon prezanton Kindle? më të lirë
  3. Facebook ka karakteristika të reja të profilit për përdoruesit e vdekur?

Nëse shqetësoheni se kush do të kujdeset për facebook-un tuaj kur ju të mos jeni më, facebook tani ju lejon të caktoni një kontakt të trashëguar për dikë i cili mund të marrë përsipër llogarinë tuaj.

Në këtë mënyrë nuk do të ketë më persona të cilët do të publikojnë në profilin e një personi i cili nuk jeton më pasiqë ata do të informohen në kohë për çdo rast vdekje.

  1. Ikea ka prodhuar llambën më të veçantë të saj