Kavajë/ Arrestohen 4 persona, vodhën 13 banesa

0
29
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Policia e Kavajës ka arrestuar 4 persona të cilët dyshohen se kanë kryer vjedhjen e 13 banesave në këtë zonë.

Njoftimin e ka bërë publik policia e shtetit ku thuhet se “ndalohen katër shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kryenin vjedhje banesash në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë”.

Njoftimi i Policisë

Kavajë- Zbardhen 13 vjedhje banesash të ndodhura më parë në qytetin e Kavajës dhe fshatrave përreth.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Perimetri”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë.

Ndalohen katër shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kryenin vjedhje banesash në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë.

Komisariati i Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, ndaluan shtetasit:

  1. I., 25 vjeç
  2. K., 27 vjeç
  3. P., 43 vjeç
  4. L., 19 vjeç

Ndalimi i shtetasve të mësipërm u bë, pasi nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera dyshohet se këta shtetas janë autorë të 13 vjedhje banesash të kryera në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprat penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, parashikuar nga nenet 134/2 dhe 287 të Kodit Penal.

 

Zjarr Tv Ad