Lajmi fundit/ Shpërthim i fortë, raportohet për katër viktima dhe 38 të plagosur…

0
109
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ka shkuar në katër numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm në sheshin e populluar “Taksim” në Stamboll.

Ndërkohë raportohet se janë deri më tani 38 të plagosur. Shpërthimi ndodhi mesditën e së dielës (13 nëntor) në një kohë kur sheshi ishte shumë i populluar.

Pas shpërthimit të sotëm të ndodhur në sheshin Taksim në Stamboll, Turqia ka vendosur ndalimin e transmetimit të pamjeve.

Lajmin e bëri të ditur Gjykata Penale e Paqes e Stambollit, e cila njoftoi se për shpërthimin ishte vendosur ndalim transmetimi.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale dëgjohet shpërthimi i fuqishëm dhe njerëzit largohen me vrap të frikësuar.

Ende nuk është bërë një deklaratë zyrtare për shkakun e shpërthimit, ndërsa ekipet e mjekëve, zjarrfikësit dhe policia ndodhen në vendngjarje.

Guvernatori Yerlikaya tha në një deklaratë: “Sipas raporteve fillestare, nga shpërthimi që ndodhi në rrugën İstiklal, 4 persona humbën jetën dhe 38 u plagosën”.

Zjarr Tv Ad