Një shqiptar është arrestuar në Itali teksa po ujiste një platacion me 180 bimë kanabisi

0
35

Një shqiptar është arrestuar në Itali teksa po ujiste kanabisin.

Ai është pikasur nga një aksion me helikopter, në një platacion me 180 bimë kanabisi.

Droga e gjetur ndodhej pranë bregut të lumit Salinello në Komunën Tortoreto dhe nëse do dilte në treg vlera do t’i shkonte afro 200 mijë euro.

Pas arrestimit të tij vijojnë hetimet nëse ka persona të tjerë të përfshirë.