Policia v ret 32 vjeçarin që i qëlloi me a rmë

0
7

Besnik Shala i njohur me nofkën “Qorri”, është ekze kutuar mbrëmjen e djeshme nga Policia në Prizren pasi këta të fundit kishin shkuar për ta arr estuar, por ai i ka qëlluar me armë.

Sipas mediave kosovare, ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes në Lagjen e Trimave në Prizren. Të gjendur në kushtet e vetëmbrojtes dhe në rrezik për jetën, efektivët e Policisë i janë kundërpërgjigjur me zjarr “Qorrit” duke e lënë të vd ekur në vend.

Besnik Shala, 32 vjeç, i njohur me nofkën “Qorri”, jetonte në “Lagjen e Trimave” në Prizren, ku vazhdimisht kishte bërë probleme me fqinjët. Madje disa herë ai ishte shoqëruar nga Policia e Kosovës. Njësoj kishte bërë edhe në mbrëmjen e 22 shtatorit. Kur policia kishte lokalizuar vendndodhjen e tij dhe kishte shkuar për ta shoqëruar, Besnik Shala ka nisur të qëllojë në drejtim të efektivëve.

Nga të sht ënat, “Qorri” mbeti viktimë.

Shaban Osmanollaj nga Policia e Prizrenit ka deklaruar se i dyshuari kishte vepra të ndryshme kr iminale. Ai ak uzohej për dy tentim-vr asje. Rastin e fundit për veprën penale ‘tentim vr asje’ e ka pasur me datë 16 shtator 2020.

“Personi në fjalë ka qenë i njohur për zyrtarët policorë të Kosovës. Ak uzohej për dy raste të tentim-vr asjes. Në lagjen ku ai ka jetuar në vazhdimësi ka shkaktuar probleme. Me datë 16 të këtij muaji ai dyshohej edhe për veprën penale të ‘Tentim vr asjes’, ka thënë Osmanollaj.

Osmanollaj ka deklaruar se viktima ka qenë i kërkuar me flet arr est nga Prokuroria në Prizren, për tentim vr asje.

auto_sjfjfjfjfjfjfj1600801626.jpg