“Që këtu fillojnë mundësitë për ngacmim”/ Klodiana Shala plas deklaratën e fortë: Në Shqipëri të kërkojnë favore seksuale, pavarësisht CV-së që ke

0
194
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Atletja Klodiana Shala tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në Shqipëri kërkojnë favore seksuale pavarësisht CV-së që ke.

“Imazhi që mund të ketë te të tjerët mund të jetë i lidhur dhe me kompromiset që janë bërë. Në Shqipëri mund të ndodhë që ti hyn në punë dhe CV-në nuk e marrin në fillim, që CV-ja është gjëja kryesore dhe ty nuk ta marrin. Ta marrin CV-në pas një viti. Që këtu fillojnë mundësitë për ngacmim.”,  u shpreh Shala.

Ajo mori shembull dhe vajzat e ekranit kur tha se në pjesën më të madhe të rasteve duhet të nxjerrin trupin e tyre në pah, duke qenë se nuk janë të afta për pozicionin e punës.

Zjarr Tv Ad