Ra në pus, i gjithë fshati në shpëtim të elefantit

0
14
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një elefant është shpëtuar pasi ra në një pus të thellë 11 metra të thellë më 21 janar.

Kafsha u shpëtua nga fshatarët dhe zyrtarët e pyjeve pas katër orësh përpjekje.

Incidenti ndodhi në Puliyankudi, shtetin Tamil Nadu, kur një elefant në fshatin Kilinochchi ra në pus.

Një nga banorët  informoi zyrtarët e pyjeve që nxituan ta nxirrin nga uji, ku po mbytej.

Me ndihmën e fermerëve arritën të shpëtonin kafshën pas rreth 4 orë përpjekje.

Një numër i madh njerëzish qëndronin duke mbajtur litarin e lidhur rreth elefantit që kafsha të mos zhytej brenda, derisa një fadromë hapi një pjesë të pusit për ta nxjerrë jashtë.

Zjarr Tv Ad