Xhaçka takon ministren Singrid Kaag dhe jep lajmin e MIRË: Hollanda mbështet mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

0
35
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi sot në Bruksel një takim  me Ministren holandeze për Tregtinë e Jashtme dhe Bashkëpunimin për Zhvillim, Singrid Kaag.

Këtë takim e ka njoftuar për mediat dhe publikun vetë ministrja Olta Xhaçka përmes një shënimi në rrjete sociale.

Ajo thotë se e falenderoi ministren holandeze për qendrimin dhe vullnetin e saj pozitiv në këtë çështje, teksa shpreson që të njejtin qendrim të mbajë dhe parlamenti.

“Një takim shumë i mirë me ministren për Tregtinë e Jashtme dhe Bashkëpunimin për Zhvillim, Singrid Kaag. E falenderova për mbështetjen ndaj Shqipërisë për hapjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare dhe për vullnetin e saj të mirë. Shpresplotë që parlamenti holandez do të mbështesë qendrimin e qeverisë. Po shohim para të punojmë bashkë në të ardhmen për të zgjeruar marrëdhëniet midis vendeve tona”.

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...