3 këshilla për t’u zgjuar herët në mëngjes

0
23

Nëse jeni nga ata persona që çdo ditë përton të zgjohet nga shtrati, më poshtë u sjellim tri këshilla të cilat do të ndihmojnë edhe lehtësojnë zgjimin tuaj nga gjumi.
Pini ujë

Mënyra më e mirë për të përgatitur porcionin kundër-gjumë është të shtoni pak limon dhe një lugë çaji me mjaltë në ujin tuaj.
Hani mëngjes të mirë
Shmangni ushqimet dhe pijet me nivel të lartë sheqeri sepse provokojnë një efekt me “stomak të rëndë” dhe të bëjë që të ndjeheni të përgjumur.
Nëse zgjoheni para alarmit, çohuni shpejt nga shtrati
Nëse e keni vënë alarmin në orën 6 të mëngjesit por i hapni sytë në 5:40. nuk ka kuptim të flini sërish. Keni 20 minuta më shumë kohë për veten tuaj, shfrytëzoni ata për të çliruar trupin apo për të filluar ditën mbarë me mendime pozitive.