A do të përjashtohet Ahmetaj nga grupi i PS? Ja si përgjigjet Blendi Klosi

0
604
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Sekretar i komanduar i Përgjithshëm i PS-së, Blendi Klosi teksa është pyetur sot në lidhje me vendimin që do të marrë PS për Arben Ahmetajn, i shpallur në kërkim nga policia, për aferën e inceneratorëve, deklaroi se vendimi do të merret në shtator.

‘‘Sot në ditën time të parë si sekretar i Përgjithshëm të PS-së. Vijon që tu jem mirënjohës mbi 100 mijë anëtarëve të PS-së. kemi nderin krenarinë dhe fatin që i kemi këto detyra.

Është një pyetej që i takon grupit parlamentar i cili padyshim që në mbledhjen e tij të parë në fillim të sezonit parlamentar do të marrë edhe vendime të plota për çështje të cilat shqetësojnë dhe një ndër këto është edhe e Ahmetajt.

Kam bindjen e thellë se në sërish do të fitojmë. Ne bëjmë ndryshime për të përmirësuar veten tonë”, tha Klosi.

Zjarr Tv Ad