Zgjedhjet në PD/ Pampuri: Ftoj anëtarët e PD t’i drejtohen kutive të votimit…

0
67
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Zëdhënësja e grupit parlamentar të PD, deputetja Orjola Pampuri, mbajti këtë të enjte një konferencë për media, ku ftoi të gjithë anëtarët e Partisë Demokratiketë marrin pjesë në zgjedhjet për kryetarin e ri të kësaj force politike që pritet të mbahen të hënën.

Pampuri tha se pas zgjedhjeve të së shtunës PD do të konsolidohet dhe se do të nis rrugë për një opozitë të fortë, në mënyrë që demokratëve t’u kthehet shpresa.

“Të nderuar anëtarë të Partisë Demokratike, nesër është një ditë e rëndësishme për të gjithë demokratët, por pa diskutim dhe për të gjithë shqiptarët, të cilët u lodhën në këto dy vite me skena të cilat nuk do ti kishin hije Partisë më të madhe të djathtë në Shqipëri, me skena të cilat nuk mund të ngjallnin kurrsesi shpresë dhe besim.

Shqiptarët nga nesër meritojnë një Parti Demokratike të konsoliduar, të organizuar, një parti demokratike, lidershipi i së cilës të jetë në partneritet të ngushtë me ShBA, Bashkimin Europian dhe Britaninë e Madhe.

Është e qartë se shqiptarët janë të lodhur me skena e debate, retorike të përsëritur politike, të cilat i interesojnë vetëm një njeriu: Edi Rames.

Shqiptarët duan zgjidhje, duan një opozitë të fortë sot dhe një alternativë qeverisese nesër. Demokratët duan të rikthehet shpresa. Dhe nga nesër nis rrugëtimi për ndryshimin e shumëpritur.

Ftoj çdo anëtar të Partisë Demokratike, që ti drejtohet nesër kutive të votimit për të finalizuar procesin e zgjedhjes së kryetarit të PD. E bashke me të nisjen e procesit të ringritjes së Partisë Demokratike.

Së bashku do ta bëjmë Partinë Demokratike, alternativën më të mirë, dhe do të rikthejmë shpresën tek demokratët dhe mbarë shqiptarët”, tha Pampuri.

Zjarr Tv Ad