“E bëri Kryeministrinë si zyrën e klanit të Sinaloas”- Vasili reagon ashpër: Ilir Meta është dhe do të jetë hall edhe më i madh për Edi K Ramën

0
21
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratave të kryeministrit Rama dhe shfaqjes së tij në publik pas disa ditësh mungesë. Për Petrit Vasilin, Shqipëria ka një dru të shtrembër në rrugën e saj dhe ai është Edi Rama.

Sipas tij, kreu i qeverisë ka vjedhur 430 milionë euro me Inceneratorët dhe e ka kthyer zyrën e Kryeministrit në ‘’kokën e organizatës kriminale’. “E beri zyrën e kryeministrit si zyrën e klanit te Sinaloas”, thekson Vasili, i cili shtoi se: “Ilir Meta është dhe do te jete hall edhe me i madh për Edi K Ramen”.

“Shqipërie ka vetëm një bastard, nje hu te shtrembër ne rrugën e saj dhe ai quhet Edi K Rama: Qe eshte kapur per faqe te zeze ne flagrance ne mashtrim, ne fallsifikim e dhunim se bashku me bastardet ne Bashki e ne Autoritet te Dosjeve e qe do përgjigjen deri ne nje dhe deri ne fund per kthimin e institucioneve ne pjella me te neveritshme edhe se sigurimi i shtetit.  Qe e beri zyrën e kryeministrin kokën e organizatës kriminale qe vodhi 430 milion euro te inceneratoreve dhe qe beri edhe te vdekurit qe firmosin miliona, edhe pleqte ne azil edhe barinjte e dhive ne Greqi.

Qe e beri zyren e kryeministrit vendin e komploteve per te shitur kufijte e Shqiperise dhe te Kosoves!  Qe beri Shqiperine Kolumbine e Europes ku mbillet, shitet dhe trafikohet droge. Qe e beri zyren e kryeministrit si zyren e klanit te Sinaloas! Qe e beri Shqiperine sipas Departamentit Amerikan te Shtetit baze te krimit te organizuar per Europen, Ameriken, Ameriken Latine dhe Lindjen e Mesme. Qe e beri Shqiperine toke te djegur qe largon nga vendi qindra mijra shqiptare!

Qe per korrupsionin e tij me miliarda ne portin e Durresit del hapur edhe kunder BE-se.
Po Ilir Meta eshte dhe do te jete hall i madh per Edi K Ramen se ka nxjerre ne driten e diellit hajduterine me miliarda te Edi K Rames, tradhetine e tij, fytyren prej batakçiu qe vjedh e grabit pronat e qytetareve, qe i burgos dhe i zhyt ne varferi.

Ilir Meta eshte dhe do te jete hall edhe me i madh per Edi K Ramen sepse po i tregon popullit se Edi K Rama ky hajdut i pangopur eshte edhe nje frikacak i madh qe e kupton se ditet i ka te numeruara.

Ilir Meta eshte dhe nje hall gjithmone e me i madh per Edi K Ramen sepse opozita e Ilir Metes eshte ballore, me fuqi te jashtezakonshme, qe nuk shitet e blihet, qe rivendosi Llogaridhenien popullit dhe qe nuk ndalet deri ne shporrjen e Edi Rames”, thekson ai.

Zjarr Tv Ad